Klasická masáž

Masáž alebo masírovanie je súčasť mechanoterapie; sústava hmatov, ktorými sa mechanicky dráždia periférne nervy, cievy a svaly. Cieľom je zvýšenie funkčnej zdatnosti, odstránenie únavy alebo liečenie.
Slovo masáž pochádza z francúzskeho slova massage a to pravdepodobne z arabského masa "dotknúť sa, ohmatať alebo manipulovať" alebo z latinského massa "masa, cesto". Starší význam tohto slova môže byť ešte z hebrejčiny me-sakj"pomazanie olejom". Staroveká gréčtina používala pre masáž slovo anatripsis a latinčina frictio.
Masáž predstavuje pôsobenie na telo a manipuláciu s telom pomocou tlakov - štrukturovaných, neštrukturovaných, stacionárnych alebo pohyblivých - tlak, impulz či vibrácie. Vykonáva sa ručne alebo pomocou mechanických pomôcok. Cieľové tkanivá môžu byť svaly, šľachy, väzy, koža, kĺby alebo iné spojivové tkanivá, ako aj lymfatické uzliny alebo orgánytráviaceho systému. Masáž môže byť aplikovaná rukami, prstami, lakťami, kolenami, predlaktím a chodidlami. Existuje viac ako sto rôznych známych masážnych techník. Najviac uvedených dôvodov pre zavedenie masáže ako liečby boli dopyt klientov a vnímanie klinických účinkov. Masáž môže prebiehať na masážnom stole, v masážnom kresle alebo na podložke na podlahe. Počas masáže môže byť klient úplne alebo čiastočne nahý. Časti tela môžu byť zakryté uterákmi či plachtami.


Športová masáž

Športová masáž je druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre športovcov alebo pre osoby, ktoré podávajú náročné fyzické výkony. Robí sa pred alebo po športovom výkone.
Športová masáž je vysoko žiadaná u športovcov na zvýšenie fyzickej kondície alebo na uvoľnenie po fyzickej záťaži. Ak masér pripravuje telo na športový výkon, využíva silnejší tlak a rýchle masérske hmaty na zahriatie (prekrvenie) svalov. Ak chce uvoľniť a zregenerovať unavené a namáhané svaly po fyzickej záťaži, využíva jemné relaxačné trenie.


Reflexná masáž

Je to masáž reflexných bodov, tzv. receptorov, ktoré sa nachádzajú na chodidlách. Sú to citlivé miesta, ktoré sú spojené s časťami ľudského tela alebo orgánmi ako keby neviditeľnou pavučinkou. Cez ňu prúdi energia, ktorá sa môže zastaviť a vzniknú tzv. blokády. Telo prestane harmonicky tikať a prichádzajú väčšie či menšie zdravotné problémy. „Keď pôsobí masér na receptor na nohe, prekrvuje ho a tým podporuje aj prekrvenie orgánu. Ten sa regeneruje a posilňuje sa jeho schopnosť vyliečiť,“ hovorí masér Karol Heindl. Uvoľnenie je dôležité nielen pre masírovaného, ale aj pre maséra. Pri masírovaní sa preto buď sedí, alebo leží.


Medová detoxikačná masáž

Masáž medom v tejto forme k nám prišla z Ruska, kde sa používala už v dávnych dobách. Takáto masáž pomáha nášmu telu k detoxikácii a hlavne sa zbaviť nepriaznivých účinkov stresu a nečistého životného prostredia.Vďaka detoxikačným účinkom medu a špecifickým masérskym hmatom dochádza k odstraňovaniu usadenín a jedov z telesných tkanív. Liečivé účinky medu sú nám známe už od staroveku, poznali ju už stari Egypťania. Bežne sa využíva na liečenie rán, na zlepšenie trávenia, pri dýchacích problémoch, regenerácií pečene, obličiek a tiež anémií, pri čom má dôležité miesto ako potravina, ktorá obsahuje obrovské množstvo vitamínov a minerálov. Takisto ako pri bankovaní, i iných masážach je i tu dôležité poznanie tzv. Haedových zón, kde má ktorý orgán nervové zakončenia, a podľa toho vieme, kde máme najväčšie problémy. Na medové masáže sa najviac používa agátový med, pre jeho vyšší obsah vody, prípadne repkový. Medom sa natiera chrbát ošetrovaného, pôsobí naň liečivá sila medu priamo cez pokožku a dostáva sa do krvi. V druhom kroku špeciálnymi pohybmi rúk sa pumpuje alebo vysávajú staré toxíny a usadeniny hlavne z lymfatického systému, dokonca aj z kĺbov. Miesta, na ktorých sa po krátkom čase vytvorí belavá žuvačkovitá hmota, boli zanesené najviac. Takýmto spôsobom sa očisťujú aj vnútorné orgány.Výhodou tejto masáže je spojenie dotykovej terapie, cieleného silného prekrvenia, vynikajúcich účinkov medu a detoxikácie organizmu priamo cez pokožku. Metóda masáže medom je vhodná pri tzv. civilizačných chorobách a ich prevencií, ako sú onkologické ochorenia, alergie (okrem alergie na med/), reumatické ochorenia svalov a kĺbov, artróza, pri chronických problémoch s dýchacími cestami a tráviacimi ťažkosťami, pri chronickom únavovom syndróme, problémoch so spaním, pri regenerácií po ťažkých chorobách, nervových poruchách, ženských problémoch, plesňových infekcií v organizme, pri chorobách pečene, obličiek a pankreasu, poruchách potencie a neplodnosti, a mnohých iných. Masáž oživuje a detoxikuje organizmus, je vhodná pri alergiách (okrem alergie na med), bolestiach hlavy, reumatických ochoreniach, pri prevencii a liečbe počiatočných štádií celulitídy, pri problémoch s pleťou.
Kontraindikácie medovej masáže: pri alergiách na MED, miesta s otvorenou ranou, pri ekzémoch, pri nádoroch, aby sa náhodou nerozšírili metastázy, pri vysokom očnom tlaku, pri krvácaní v tele (vredy a pod.), pri trombóze a pri akútnych infekčných ochoreniach.


Masáž lávovými kameňmi

Starodávna technika, ktorá využíva silu prírody. Masáž horúcimi lávovými kameňmi patrí v dnešnej dobe medzi najluxusnejšie a najviac vyhľadávané masáže. Nie je tomu tak náhodou. Táto masáž je spojením zdravotnej a relaxačnej a preto ju vyhľadáva mnoho ľudí.Pre túto masáž sa využívajú čadičové lávové kamene, ktoré sú tie najlepšie na trhu. Udržujú dlhšie teplo a intenzita masáže sa tak znásobí. Masáž začína na sucho pod plachtou. Masér prehnieti klienta a tým prekrví a pripraví celý organizmus. Následne sa nanesie špeciálny olej a rozložia sa horúce kamene na dôležité dráhy.Masáž sa robí priamo s kameňmi, ale sú použité aj prvky z klasickej masáže, takže je to kombinácia klasickej masáže a masáže horúcimi kameňmi. Masáž uvoľní celé telo.


Manuálna lymfodrenáž

Lymfodrenáž je veľmi príjemná tlaková masáž, pri ktorej môžete relaxovať a pritom robíte niečo pre svoje zdravie a krásu. Pracujeme na špičkovom stroji Lymfoven, ktorý postupujúcou tlakovou vlnou prevádza masáž od chodidiel po úroveň pásu. Procedúra spočíva v natiahnutí špeciálnych lymfodrenážnych „nohavíc“, v ktorých pôsobením stanoveného tlaku na jednotlivé komory dochádza k zlepšeniu priechodnosti lymfy, čo sa prejavuje lepším prekrvením a výrazným úbytkom celulitídy. Jedna aplikácia trvá 30 minút.
Lymfa má pre zdravie ľudského organizmu veľký význam, nakoľko práve lymfatickou cestou sa odplavujú z ľudského organizmu toxické látky. Tlakovou masážou sa uvoľnia lymfatické uzliny, spriechodnia sa cievy a aktivuje sa lymfatický systém, čím sa odpadové látky a toxíny posúvajú postupne až do hlavného lymfatického centra, kde sa lymfatický obeh spája s krvným. Krvou sa lymfa dostáva do pečene, kde nastáva recyklácia, živiny, stavebné látky a vitamíny sa vracajú späť do krvného obehu, odpad a toxické látky sa prostredníctvom obličiek dostanú z tela von.
Lymfodrenáž je vzduchová tlaková masáž, ktorá napomáha pri: odstraňovaní celulitídy a lymfatických opuchov, prevencii proti kŕčovým žilám, opuchy rôzneho druhu, syndróme ťažkých nôh, aktivuje lymfatický systém, krvný obeh, odvodnení a detoxikácii tela, zmenšení obvodu stehien a obvodu brucha, znižovaní telesnej hmotnosti
Prístrojová tlaková masáž tak pomáha odstraňovať celulitídu i tzv. pivné bruško u pánov, fantasticky modeluje postavu - zmenšuje obvod stehien, bokov, brucha (a to už po 7 - 10 procedúrach až o 3 - 5 cm), odstraňuje únavu nôh, po pôrode spevňuje brušné svaly a celkovo detoxikuje organizmus.
Ako dosiahnuť maximálne výsledky: Odporúčame 15 - 20 návštev, 2 – 3 krát do týždňa. Pri ošetrení na zariadení Lymfoven odporúčame používať anticelulitídové krémy, ktoré zefektívnia výsledky. Pre maximálny účinok je vhodné používať špeciálny lymfodrenážny návlek, ktorý si môžete u nás zakúpiť. Dostatočný pitný režim tiež pozitívne vplýva na účinky lymfodrenáže. Veľmi efektná a obľúbená je kombinácia procedúr Lymfodrenáž a Rollen v jeden deň.
Kontraindikácie: opuchy spôsobené ochoreniami srdca, pečene, ľadvín, akútne vírusové alebo bakteriálne ochorenie, akútne žilové ochorenie, tehotenstvo, onkologické ochorenie


Created by Towdy